Miejsca, jakie warto odwiedzić. Dlaczego powinniśmy pojechać na Podhale?

Wiele osób chcąc pojechać w góry bardzo często decyduje się na wyjazd do Zakopanego. Przez swoją popularność miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez przyjezdnych. Niestety to oblężenie nie sprzyja wypoczynkowi jak również poznawaniu okolicznych atrakcji. A musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż całe Podhale jest warte poznania bliżej. Gdzie warto się zatrzymać i co warto obejrzeć będąc w tych okolicach?

Najpierw warto pomyśleć o miejscu, w którym można przenocować. Kiedy chodzi o tanie noclegi Nowy Targ jak np. super tanie noclegi w centrum nowego targu okaże się doskonałą bazą wypadową. Jest spory i bez wątpienia znajdziemy tam wiele hoteli i pensjonatów. Kiedy już tym się zajmiemy należy zrobić plan gdzie pojedziemy i co warto zobaczyć. Oto parę propozycji. Warto rozpocząć od samego Nowego Targu, w jakim można podziwiać jeden z pięciu zrobionych z drewna gotyckich kościołów leżących do Szlaku Architektury Drewnianej. Pozostałe zobaczymy w miejscowościach Łopusznej, Harklowej, Dębnie Podhalańskim oraz Grywałdzie. Są to kościoły jedyne w swoim rodzaje, których nie możemy przeoczyć odwiedzając Podhale. Są to bowiem jego jedne z bardziej rozpoznawalnych zabytków.

Ludźmierz jest także miejscem, jakiego nie możemy pominąć. Znajdujące się tam Sanktuarium Matki Boskiej jest takim religijnym centrum Podhala. Trzeba obejrzeć figurkę Matki Boskiej, jaka jest niesamowicie stara ponieważ powstała około 1400 roku. Sama miejscowość ta jest najstarszą wioską na Podhalu.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną ciekawą wioską jest Chochołów. Znajduje się blisko Zakopanego, a prawie w całości jest zabudowana oryginalnymi góralskimi chałupami. To jakby żywy skansen pełen reliktów przeszłości. Zgodnie z tradycją raz w ciągu roku roku mieszkańcy czyszczą własne domy niemal do białości. W środku tej miejscowości znajduje się warty obejrzenia kościół murowany, postawiony w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku.

Po długim oglądaniu ciekawych miejsc dobrze będzie udać się na dłuższy odpoczynek, najlepiej w góry obok Nowego Targu albo wrócić do pensjonatu np. tego wygodne i całkiem tanie noclegi w nowy targu. Odnajdziemy tam dużą ilość szlaków turystycznych jak też wyciągów. Dla ludzi pragnących się całkiem odprężyć są też gorące źródła. Dla tych natomiast, którzy chcą w spokoju posiedzieć oraz napawać się okolicą wręcz doskonały będzie cudowny widok na Tatry. Czego bardziej potrzeba po pełnym wrażeń dniu. Filiżanka kawy i niesamowity widok okażą się wręcz wymarzonym zakończeniem przyjemnie spędzonego czasu.