W jaki sposób przyszykować się do wyjazdu na stok?

Pomimo, że za oknami w najlepsze trwa złota polska jesień, to już w tej chwili należy pomyśleć o zimowej wyprawie w góry na narty. Należyte przyszykowanie się do szaleństwa zimowego na stoku stanowi podstawę bezpiecznego oraz udanego szusowania.
Na pewno trzeba pamiętać, iż jazda na nartach, to nie wyłącznie przyjemne spędzanie wolnego czasu, ale także znaczny fizyczny wysiłek.

zima
Mimo, że na szczyt wjeżdża się kolejką, to już sam zjazd wymaga stosownych umiejętności jak też nie lada formy. Brak wcześniejszego przyszykowania się do zjazdów na nartach może popsuć nawet najodpowiedniej zaplanowaną eskapadę. Dlatego zawczasu warto zacząć przygotowania do szaleństwa zimowego. Często aranżowane są wyjazdy studenckie narty także należy odpowiednio przygotować .
Wyposażenie

Źródło: pixabay.com
wyjazdy studenckie narty

Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/
Mogłoby się zdawać, iż w trakcie jazdy na nartach albo snowboardzie angażowane są jedynie muskuły nóg. Nic w wyższym stopniu mylnego. Owszem, to właśnie ta część ciała w najogromniejszym stopniu pracuje podczas białego szaleństwa, jednakże narciarstwo angażuje praktycznie wszelkie muskuły ludzkiego ciała. Niezwykle intensywnie pracują też mięśnie odpowiedzialne za trzymanie poprawnej postawy ciała, tzw. muskuły posturalne. Nie należy zapominać także o dużych obciążeniach, jakie w czasie jazdy na nartach albo snowboardzie wpływają na stawy i więzadła. ćwiczenia modelujące przygotowujące do eskapady na narty powinny skupiać się głównie na polepszeniu wytrzymałości siłowej.

Wypływa to z faktu, że w trakcie szusowania po na nartach nie trzeba pokonywać nie wiadomo jak wielkich oporów. Maksymalne obciążenie stanowi ciężar ciała czasami podniesiona o plecak. Stąd też dużo ogromniejsze znaczenie będzie mieć siła mięśni.