Świetne punkty na spędzenie wolnego czasu

aktywny wypoczynek
Miłośników kajakarstwa jest w Polsce sporo. To bardzo przyjemny wariant aktywności fizycznej. Każdy, kto chociaż raz posmakował, nie poprzestanie na jednym razie. W Polsce nie brakuje przyciągających szlaków kajakowych o wielorakich pułapach trudności. Jeżeli ktoś nie dysponuje osobistym sprzętem, jest w stanie wypożyczyć kajaki na czas spływu.

aktywny wypoczynek
Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Wypożyczalnie proponują kajaki odkryj serwis najlepszej jakości i w niskich cenach, więc jest to zabawa dla każdego, kto lubi naturę i lubi kreatywnie spędzać wolny czas.
Mazury słyną z ładnych traktów, gdzie odbywają się spływy kajakowe. Jednym z piękniejszych tras na owe wypady jest Krutynia. Uważana jest nawet za jedną z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie. Aktywny odpoczynek w takich zielonych płucach kraju pozwoli się zrelaksować, a zapierające w piersiach oddech pejzaże nakłonią do powrotu w te okolice.

Następnym, od dawna atrakcyjnym szlakiem jest Czarna Hańcza. Spływy kajakowe nie są ciężkie, a ogromnie ciekawe. W pierwszej kolejności rzeka płynie powoli poprzez grząskie łąki i rozlewiska, później pejzaż staje się różnorodny, rzeka ożywa i zaczyna zakręcać przez Puszczę Augustowską. Następne widoki lasu, trzcin, bądź małe utrudnienia w postaci obalonych drzew, czynią spływ jeszcze ciekawszym – sprawdź ofertę Kaylon.

Dla tych co lubią większe wyzwania, spływy kajakowe na rzece Rawce okażą się wyzwaniem. Dzika i dość uciążliwa do spływania rzeka w pełni zachowała prawdziwy charakter. Płynie przez zdziczałe, podmokłe łąki, lasy i gęste zarośla, a jej obrzeża tworzą piaszczyste, wysokie nasypy, które kreują niesamowite przeżycie. W wodach tej rzeki egzystuje dużo gatunków chronionych ryb. Na pełnej długości Rawka stanowi rezerwat.

na rzece
Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com
Są to świetne miejsca na spędzenie wolnego czasu z dala od spalin i gwaru. Dla tych którzy nie posiadają własnego sprzętu, zaistniały wypożyczalnie. Z ich szerokiej oferty można wybrać nie tylko kajaki, ale wszelkie akcesoria konieczne do bezpiecznego pływania. Ktokolwiek kto kocha ten typ sportu, znajdzie trakt stosowny do własnych zdolności. Wystarczy wyposażyć się w sprzęt i wyruszyć na poszukiwanie przygody.