Największa sudecka dolina, jako doskonały i atrakcyjny rejon rekreacyjny

skały
Na terenie Kotliny Kłodzkiej leży pięć uzdrowisk z wodami zdrojowymi, oraz niezwykle sporo sanatoriów. Świadczy to o rewelacyjnych wartościach leczniczych i wypoczynkowych rejonu skoncentrowanych na stosunkowo małej przestrzeni, co upraszcza podróżowanie i poznawanie owego terenu Polski.

Zdrowie mają dać pensjonariuszom w szczególności wody zdrowotne, inhalacje, hydromasaże, jednakże nie należy lekceważyć zdrowotnego wpływu klimatu. Do najstarszych kurortów zalicza się położona u podnóża Gór Stołowych, Kudowa Zdrój. Leczone są w tym miejscu przede wszystkim choroby serca i naczyń krwionośnych.

Kotlina Kłodzka nie jest bardzo obszerna. Bez trudu można zajść do rozmaitych ciekawych punktów piechotą, rowerem, czy podjeżdżając kilkanaście kilometrów autokarem. Sieć PKS dosyć przyzwoicie pokrywa obręb całej kotliny, chociaż czasem, w mniej odwiedzanych miejscach, trzeba długo oczekiwać na autokar. Kotlina Kłodzka proponuje pełną paletę atrakcji, od muzeów, przez obiekty sakralne, aż do tak osobliwych jak kopalnia złota w Złotoryi. Oprócz poznawania historii takich miejsc, jest możliwość także spróbować swoich sił w produkcji papieru czerpanego, bądź poszukiwaniach złota.

Noclegi w Kotlinie Kłodzkiej dają pensjonaty, hotele, kwatery prywatne, schroniska górskie i młodzieżowe, domostwa agroturystyczne i campingi (możesz zarezerwować online na stronie Zajrzyj koniecznie). Dla rodzin z maluchami przyciągającym miejscem jest Park Dinozaurów, Jaskinia Niedźwiedzia z rekonstrukcją zwierzaków zamieszkujących owe obszary, oraz Muzeum Zabawek w Kudowie.

Kotlina Kłodzka to największa sudecka dolina, a przy tym świetny i ogromnie atrakcyjny region rekreacyjny, proponujący sporo różnorodnych atrakcji, zarówno dla pełnoletnich, jak i maluchów, otwartych latem ,oraz zimową porą. Również i pensjonariusze napływający do tamtejszych kurortów na pewno będą zadowoleni z pobytu w owej urokliwej okolicy.

Także zimową porą Kotlina Kłodzka jest atrakcyjna dla turystów, pociąga amatorów białego szaleństwa z całej Polski. Najnowocześniejsze ośrodki z kolejkami linowym przyciągają podróżników o jakiejkolwiek porze roku. Jest to odpowiednie miejsce dla entuzjastów wędrówek po mniejszych górach.