Kilka przyczyn dla których warto odwiedzić miasto Katowice

kamienice w Katowicach
Są miejsca w Polsce, jakie po wielu latach przestoju zaczynają rosnąć w siłę niezwykle dynamicznie, będąc interesującym miejscem do codziennego funkcjonowania jak i spędzania wolnego czasu. Jednym z takich miejsc jest z całą pewnością Górny Śląsk a zwłaszcza Katowice.

górny śląsk, kopalnie
Źródło: flickr.com
Jest to miejsce, które zazwyczaj w mgnieniu oka jest kojarzone z przemysłem górniczym. I słusznie, gdyż przez wiele lat na Górnym Śląskuw tym rejonie wykopuje się tak zwane “czarne złoto”. Mając to na uwadze, należy równocześnie pamiętać, że obecnie Katowice to nie wyłącznie węgiel i kopalnie. Jest to natomiast dynamiczne oraz pełne perspektyw, nowoczesne miasto, które przyciąga do siebie ogromną liczbę osób ze względu na bogatą ofertę kulturalną jak również i duże możliwości znalezienia ciekawej pracy.

Gdy chcemy odwiedzić to miasto, to musimy zadbać o parę ważnych spraw. Pierwszą z nich jest na pewno nocleg. I tu nie musimy się zamartwiać, ponieważ w obrębie miasta jest naprawdę sporo hoteli jak i miejsc, w których mamy możliwość aby wynająć pokój na krótszy bądź też dłuższy pobyt- Avoca. Kolejną sprawą jest również opcja transportu. Do centrum możemy dojechać autostradą czy też pociągiem. Jednakże dużo ludzi wybiera także drogę lotniczą. Port Pyrzowice jest wyjątkowo dobrze skomunikowany z centrum miasta, z tego też powodu nie będzie problemu z komunikacją w jedną, bądź też drugą stronę.

Katowice to również miejsce wylotów w wiele rejonów świata. Ogrom biur wakacyjnych ma do zaproponowania właśnie konkretne oferty wycieczek z wylotem z Katowic. Niezwykle komfortową opcją jest dotarcie autem na lotnisko oraz zaparkowanie tu na miejscu- www.avoca.pl. Jeśli chodzi bowiem o parking lotnisko w tym mieście jest bardzo dobrze przygotowane na ogarnięcie sporej ilości pojazdów.