Atrakcyjne miejsca, które należy zobaczyć na Mauritiusie

Planujesz podróż na rajską wyspę? Sprawdź co musimy zwiedzić na Mauritiusie gdy już Ci się znudzi odpoczywanie pod palmą czy nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie.
Atrakcje turystyczne, punkty widokowe, wodospady, piesze peregrynacje i ogrody botaniczne.

nocleg

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com

internecie

Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com
Tak właśnie przedstawia się Mauritius z dala od wybrzeży. Przy wodzie wykreowano reprezentacyjną dzielnicę grodu: port Luis Waterfront. centrum handlowe przeznaczone przede wszystkim dla obieżyświatów, z uliczkami upiększonymi fontanną oraz wiszącymi nad głowami turystów barwnymi parasolkami. Wniebowzięci będą na pewno Filateliści, dlatego że zaraz obok, w ślicznym budynku poczty mogli będą uzupełnić swoją kolekcję. Mauritius był 5 krajem na świecie, jaki rozpoczął drukować znaczki, natomiast pierwsze z nich z ceną ponad jednego miliona dolarów są uznawane przez profesjonalistów jako najrzadsze i najcenniejsze na świecie. Powinniśmy zatem dokładnie przemyśleć sprawunki.
Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi. Jest to jedna z w najwyższym stopniu znanych turystycznych atrakcji na tej wyspie. Wydmy stworzone z powulkanicznej ziemi dosłownie mienią się kolorami: czerwień, brązowy, zielony, fioletowy, niebieski i żółty. Efekt i jego natężenie zależą w wielkiej mierze od kąta padania światła i pory doby. Narodowy Park Black River Gorges jest to doskonałe miejsce na spacerek czy też całodzienną włóczęgę. Już przy parkingu rozpoczynają się szlaki piesze, którymi możemy dojść do wodospadu czy też na punkt widokowy.

Z wierzchołka, na jakim ustawiony jest punkt widokowy admirować możesz śliczną panoramę wysepki. Cicho, bajecznie i malowniczo. Wstęp darmowy.