Dokąd do sanatorium?

duszniki zdrój
Miejscowości uzdrowiskowych jest w Polsce mnóstwo. Ażeby się o tym przekonać starczy spojrzeć na mapę i sprawdzić jak dużo gmin posiada w swojej nazwie człon “Zdrój”.

Nic w tym zadziwiającego. Od XIX wieku, poprzez cały wiek XX sanatorium było czymś, co warto odwiedzić. Tak w celach zdrowotnych jak też towarzyskich – każde uzdrowisko organizowało wszak dla kuracjuszy dansingi, przedstawienia czy występy kabaretowe. Aż do lat 50. ubiegłego wieku, mając na myśli sanatorium, powiadało się o wyprawie “do wód”. Wyrażenie to wyjaśnia, iż początkowo uzdrowisko łączyło się właśnie z miejscem, w którym gorące bądź bogate w minerały wody korzystnie oddziałują na zdrowie przyjeżdżających tam osób. Z biegiem czasu jakość jak też ilość świadczonych zabiegów rozrosła się, daleko przekraczając same wody. Współcześnie nieomalże każde sanatorium oferuje bogaty wachlarz usług – poczynając od zajęć z relaksacji, poprzez baseny, solanki a także masaże, aż po krioterapię bądź gimnastykę specjalistyczną.

duszniki zdrój
Autor: Fabrizio Galli
Źródło: http://www.flickr.com
wypady
Autor: Christopher William Adach
Źródło: http://www.flickr.com
Czy warto korzystać z dobrodziejstw, jakie daje kurort? Naturalnie! Przy długofalowych bólach, po odbytych operacjach bądź w trakcie terapii chorób przewlekłych nie ma nic lepszego niż kurort. Zdrowy klimat, sztab profesjonalistów, którzy zalecą badania jak też zabiegi oraz wody naprawdę pomagają wrócić do zdrowia. Najlepszym na to argumentem może być ogromna ilość kuracjuszy spoza granic kraju, którzy na specjalistyczne leczenie przyjeżdżają specjalnie do naszego kraju.

Wiedzą, że znajdą tu fachową pomoc a także opiekę. Duszniki Zdrój to dobry punkt wypadowy dla eskapad w Góry Stołowe, w Bystrzyckie oraz do rezerwatu Błędne Skały.