Wycieczka w góry? Koniecznie warto mieć odpowiednią kurtkę i dobrą bieliznę

Co po maturze? Szkoła policealna!
Turystyka górska cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli udamy się w lecie w Tatry to na pewno spotkamy się z setkami podróżników podążającymi tym samym szlakiem co my.

wypady
Autor: Design Packaging

Naturalnie tyczy się to wyłącznie szlaków łatwo dostępnych, jakie nie cechują się dużą trudnością.
Co po maturze? Szkoła policealna!
Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com
Musimy natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że Bieszczady, Beskidy lub Karkonosze to również śliczne góry, dla wielu nawet piękniejsze, z tej przyczyny dobrze byłoby pomyśleć o wczasach w tamtym regionie. Ważne jest, aby jednak wspomnieć, że w górach kwestią elementarną jest odpowiednie ubranie i buty. Jeżeli wybierzemy się w góry bez adekwatnych rzeczy to powinniśmy mieć następnie poważne kłopoty. W związku z tym warto wyekwipować całą rodzinę w kurtki GORETEX, które są wodoszczelne i przeciwdeszczowe. W górach nigdy nie wiemy co jest w stanie nas spotkać, w związku z tym kurtka to rzecz, którą stale powinniśmy mieć w plecaku. Koszt zakupu po prawdzie trafnej kurtki to kilka stów, jednakże możemy mieć gwarancję, że będzie ona perfekcyjna też do pracy. Ponadto kurtki GORETEX są wytrzymałe i solidne, w związku z tym posłużą nam przez długi okres czasu. Jeśli chcemy wybrać się zimą w góry to jak najbardziej, natomiast tu bielizna merino odegra kluczową rolę.

Jest ona przede wszystkim ciepła, naturalna i odprowadza wilgoć z naszego ciała. O ile jesteś zmarzluchem to jest to produkt dla Ciebie.
Góry są nieprzewidywalne – to zdanie powinniśmy zapamiętać już na zawsze. To my powinniśmy się do nich dopasować, a nie one do nas.