Co należy zwiedzić w kraju tulipanów?

Holandia jest miniaturowa i wszystko jest w tym miejscu małe. Kraj ten tak bardzo ukształtowany przez człowieka który to obłaskawił naturę jest dużym miastem poprzecinanym polderami. To „miasto” jak też ludzi warto ujrzeć.

Busy – HolandiaBusy – Holandia

Odkryjesz tutaj czarowne wsie, średniowieczne grody, gigantyczne budowle wodne, przystanie, wiatraki, pola tulipanów oraz płaskie jak stół bilardowy poldery poszatkowane kanałami, wielkie wydmy, bajkowe ogrody rozrywki, bezpośrednich mieszkańców oraz miłą atmosferę. Co warto odwiedzić? Opcji jest sporo. Oprócz Wassenaaru warto rzecz jasna zwiedzić stolicę państwa. Żeby dowiedzieć się więcej o Amsterdamie, starczy wpakować się do jednej z łodzi wycieczkowych, jakie opływają kanałami wodnymi centrum stolicy. Tenże rejs trwa około godzinę. W trakcie takiej wycieczki w kilku najbardziej popularnych językach można słuchać opowieści o przeszłości miasta oraz mijanych domów. Na amsterdamskim jarmarku kwiatowym można zaopatrzyć się w cebulki holenderskich tulipanów.

bukiet tulipanów

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie pobytu w tymże mieście nie można także nie przespacerować się ślicznymi, poprzecinanymi malowniczymi kanałami zakątkami legendarnej Dzielnicy Czerwonych Latarni. W centrum miasta można też zwiedzić Gabinet Figur Woskowych Madame Tussauds. Wygłodniały podróżnik może zaspokoić głód w jednej z licznych naleśnikarni, podających tradycyjne holenderskie placki, tak zwane Poffertjes, Amsterdam jest jednakże metropolią hałaśliwą, która pod tym względem jest przeciwieństwem cichej i dostojnej Hagi. Warto sprawdzić całą ofertę: http://www.midas-przewozy.pl/oferta

W Hadze warto nie tylko przespacerować się uliczkami starówki czy zwiedzić parę muzeów, ale również wybrać się do jej morskiej części, Scheveningen. Okolica nadmorska jest tam wyjątkowo piękna, duża, piaszczysta. Można przejść się także wzdłuż przeszklonej galerii w środku gigantycznego molo. Najbardziej niezwyczajnym miejscem w Hadze, które po prostu należy widzieć, jest szczególne miniaturowe miasteczko Madurodam. Jest istotnie cudowne, i stanowi reprezentatywną Holandię w miniaturze, gdyż znajdują się tu modele rzeczywistych domów. Są one oddane w najdrobniejszych niuansach. Część znajdujących się w tym miejscu obiektów pozostaje w bezustannym ruchu (na przykład statki, pociągi).
Nie czekaj zatem, już dzisiaj napisz w Google frazę: busy Holandia, czy też busy Belgia, by oglądać te wszystkie cuda.
Nim się spakujesz sprawdź użyteczny link