Wczasy nad Bałtykiem bez natłoku – dokąd jechać?

Urlop nad polskim morzem to co roku najpowszechniejszy wybór dla dziesiątek tysięcy Polaków. Ciągle bardziej faworyzujemy na rodzime plaże niż warianty zagraniczne.

Jednak pomimo, że cel jest określony – morze, to z wyborem dokładnego miejsca jest już znacznie gorzej.

wakacje - odbicie

Autor: Tomasz Czyczyło
Źródło: http://www.flickr.com
Preferencje i potrzeby.
Plany wakacyjne uzależniane są przez wiele odmiennych faktorów, które mają wpływ na kształt finalnej decyzji. Domek letniskowy, hotel, pole kempingowe to tylko niektóre. Każdy urlopowicz odmiennie wyznaje rekreację. Jednak na przestrzeni ostatnich lat daje się zauważyć coraz wyraźniej zarysowującą się tendencję do uciekania z wielkich miast, również w aspekcie urlopu.
Zaczynamy decydować się coraz częściej mniej uczęszczane miejscowości, które są zdolne zapewnić wysokiej klasy relaks bez wszechobecnego ścisku ze strony innych turystów. Pas morza bałtyckiego prezentuje sobą wiele możliwości, które są zdolne wpasować się w ciągle rosnące preferencje podróżujących.
Jedną z nowych wartych rozważenia lokalizacji jest Mielno. Mielno domki letniskowe posiada na bardzo dobrym poziomie. Zaletą przewagi zapewnianych przez miasto opcji wypoczynkowych jest mała odległość od pobliskiej plaży.
Jednak samo ulokowanie to nie wszystko. Mielno domki zapewni, ale to nie one stanowią faktor przemawiający za wybraniem tej lokalizacji – przeczytaj o domkach w Mielnie. Są nimi sielska atmosfera, malowniczość krajobrazu jak i brak tłoku.
Inne popularne spoty jak np. Gdańsk prezentują sobą szerokie spektrum możliwości jednak wszechobecny ścisk ze strony innych wczasowiczów może skutecznie obedrzeć należny czas wolny ze śladów odpoczynku. Mielno domki letniskowe zapewni likwidując ten problem. Skromniejsze lokalizacje są często lepszym rozwiązaniem. Nie chodzi tutaj tylko o spokój, ale również o aspekty ekonomiczne – są one najzwyczajniej tańsze.

Finalna decyzja zawsze leży po stronie urlopowicza rozważnie jest się jednak zastanowić czy wypad na „zatłoczone” wakacje jest tym, czego rzeczywiście nam potrzeba – przejdź do innej nadmorskiej miejscowości.