Włochy – co trzeba zwiedzić ?

Mało jest osób, które mogą oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tegoż kraju, będzie chciał wrócić. Sycylię – największą wyspę Morza Śródziemnego charakteryzuje niepowtarzalny górzysty pejzaż, przechodzący w rozległe płaszczyzny a także wybrzeże o długości 1039 km ze żwirowymi, piaszczystymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wyspą wulkan Etna, rozmaita śródziemnomorska fauna i flora oraz kultura i sztuka powodują, iż Sycylia należy do bardzo czarujących miejsc na świecie. Włochy są państwem, jaki potrafi zadowolić każdego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Włochy

Autor: Romtomtom
Źródło: http://www.flickr.com
Wielka rozpiętość obszarowa powoduje, że można tu spotkać tak łagodny klimat umiarkowany, jak i gorące rejony nad Adriatykiem. W wielu regionach znajdują się wiekowe miasta, przykuwające uwagę oryginalną architekturą oraz legendami. Urzekająca jest również włoska kuchnia a także pejzaże oraz bliskość Rzymu, przesiąkniętego specyficzną atmosferą.

Trudno by było wymienić na jednym oddechu każde włoskie miasta, jakie warto odwiedzić. Jedne z nich są bardziej słynne, mające wręcz legendarną sławę oraz stanowiące miejsce pielgrzymek wierzących katolików albo zakochanych, inne, leżące gdzieś na uboczu, są cichymi widzami historii. Do pierwszych kwalifikuje się Wenecja lub Rzym, do drugich bezpretensjonalne miasto San Gimignano, Syrakuzy bądź Bari. Projektując wycieczkę do Włoch oraz zwiedzanie zabytków nie można nie uwzględnić tych największych.

Włochy

Autor: Amphipolis
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym planie winna znaleźć się Piza z czarująca i zagadkową Krzywą Wieżą a także kompleksem zabytków sakralnych sprzed stuleci. Miłośnicy budownictwa sakralnego nie rozczarują się w tym kraju, jako że w każdej większej miejscowości znajdzie się jakiś wart podziwiania budynek. W Padwie warto zwiedzić Bazylikę św. Antoniego, z kolei w Bolonii Bazylikę Santo Stefano. Kościoły znajdą się z Sienie, Turynie jak też Rawennie i w wielu innych włoskich miejscowościach.

Jeśli ten temat Cię , to z pewnością zainteresuje Cię także oferta na omawiane zagadnienie, gdyż również posiada pasjonujące informacje.

Nie można też zapominać o grodach jak też pałacach, jakich w tym państwie są dziesiątki. Te najbardziej godne uwagi, to Gród Castel Nuovo w Neapolu, Zamek polskiej królowej Bony w Bari lub też czarowny, mieszczący się na urwisku Zamek Miramar w Trieście.

Nie zwlekaj więc, i już dzisiaj wbij w wyszukiwarkę zwrot Włochy (zobacz również mecze Ligi Włoskiej) wycieczka ażeby podziwiać ten przepiękny kraj –