Od jakiegoś czasu trapi Cię pewna sprawa

Twoje dziecko, chociaż dawniej pisało faktycznie ślicznie, teraz gryzmoli niemiłosiernie. Do tego wielokrotnie spostrzegłaś, iż mruga bezwiednie oczami, a patrząc na dobranockę , pragnie być jak najbliżej ekranu.

okulary dla dzieci

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
Domki

Autor: http://concordiaubezpieczenia.pl
Źródło: http://concordiaubezpieczenia.pl
Odnosisz wrażenie, że po prostu słabiej widzi.
Prawdopodobnie masz rację. Takie zmiany o których mówisz mogą akurat świadczyć o osłabieniu ostrości widzenia. Zdajesz sobie z tego sprawę bardzo dobrze, że wizyta u specjalisty Was nie minie .Subtelnie rozmawiałaś o tym z pociechą , ale maluch zagroził Ci, że nie będzie używać żadnych okularów. Cóż, to normalne w takim wieku, co nie znaczy, że możesz to zostawić własnemu biegowi. Aktualnie przychodzi czas sprawdzenia Twojego sprytu i przekonania dziecka do noszenia okularów. Nie masz pojęcia w jaki sposób to zrobić? Przede wszystkim przyrzeknij, że wybierze dla siebie takie okulary dla dzieci, które osobiście mu się spodobają. Nie wtrącaj się w ten wybór, chociażby wybrany model ani troszeczkę Ci się nie podobał, lub gdyby był najdroższym wyborem – na starcie niech to właśnie maluch zdecyduje. Jeśli dokonasz wyboru osobiście, niewątpliwie nie będzie ich nosić. Weź zatem malucha do optyka, pokaż wszystkie okulary dla dzieci – okulary dla dzieci jakie mają w ofercie i pozwól wybrać. Nie ma opcji, by do któryś dziecko się nie przekonało, a jak się przekona to także polubi, a Ty będziesz mieć świadomość, że będzie je nosił na nosie, a nie w kieszeni.

Jesteś zmuszona w taki sposób zrobić, w innym wypadku na pewno Twój maluch nie będzie ich nosił, a do tego nie możesz dopuścić. Zobaczysz, że jak maluchowi będą się podobać, to żaden kolega nie będzie w stanie mu dopiec, że brzydko w nich wygląda.