Nocleg na terenie Legnicy

Legnica, jak każde większe miasto, posiada osobistą, szczególną i wyjątkową przeszłość. Jej oznaki odkrywamy w układzie urbanistycznym, zabytkowych rzeczach, czy w niepowtarzalnym klimacie zieleńca miejskiego. Na przestrzeni wieków miasto to wiele doświadczyło. Od toczących się walk, po zarazy i klęski. Mimo różnorodnych problemów w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej. Reprezentowane są style od późnoromańskiego do modernizmu. Średniowieczne zabytki, fragmenty murów obronnych z dwiema basztami. Z okresu odrodzenia wywodzą się fragmenty architektury zamku i ich ozdoba rzeźbiarska, a również nieliczne kamienice mieszczańskie. Na wzmiankę zasługuje bogato reprezentowana architektura i rzemiosło baroku.

legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Na rozbudowę i ukształtowanie Legnicy od wczesnego średniowiecza oddziaływały dwa istotne czynniki, tranzytowe rozmieszczenie na skrzyżowaniu szlaków transportowych o internacjonalnym znaczeniu, również rola strategiczna, obronna, rezydencjonalna i administracyjna, wpierw jako stolicy piastowskiego księstwa, następnie siedziby rejencji, a po II wojnie światowej czasowo województwa. Nie sposób także pominąć znaczenia na najświeższe historie miasta prawie 50 letniego stacjonowania w nim garnizonu wojsk sowieckich.

Trudno się powstrzymać przed zwiedzaniem miasta z taką przeszłością. Na turystów czeka hotel Legnica, gdzie w całkowitym komforcie wypoczną po znojach zwiedzania – Hotel przy Baszcie. Ogromny standard, pyszne jedzenie i

Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com

kompetentna obsługa ciągnie nie tylko podróżników indywidualnych. Z usług hotelu korzystają firmy, planując rozmaitego rodzaju kursy. W całości urządzone aule są do dyspozycji większych zespołów.

Zamieszkując w miejscu takim jak hotel Legnica można czuć się jak w domu, nawet wówczas, gdy jest to jeden, bądź może dwa noclegi. Nikt w tym miejscu nie poczuje się niewygodnie, bo jakikolwiek odwiedzający traktowany jest jakby był najważniejszy. Powinno się odwiedzić to miejsce nie tylko dla wygodnego wypoczynku w hotelu, ale aby obejrzeć kilka fantastycznych punktów. Sezon wakacji w pełni, co służy wyjazdom, należałoby więc ujrzeć intrygujące miejsca.