Paryż – miasto dla par, do jakiego warto jechać o każdej porze roku

Paryż – miasto zakochanych jest jednym z najpiękniejszych nazw tego miejsca. Wiele par wybiera stolicę Francji na podróż poślubną, aby spędzić tam przyjemne chwile z poślubioną, kochaną osobą. Nieraz też panowie są zdecydowanie właśnie tam zadać to najważniejsze pytanie swej wybrance, albowiem pani będąca pod urokiem tego przepięknego miasta zapewne się zgodzi.

Warto zacząć wspólne życie na moście zakochanych, opowiadając tę chwilę swoim dzieciom oraz wnukom. Jeżeli zatem i ty chcesz pojechać do Paryża, biorąc tam ze sobą swą ukochaną, zorientuj się, co warto tam zwiedzić, by poznać to miasto.

Paryż

Autor: Soreen D
Źródło: http://www.flickr.com

Za wyjątkowo romantyczne miejsce uznawany jest plac Place de Furstenberg, gdzie warto jest usiąść komfortowo na ławeczce i po prostu cieszyć się otaczającym nas dywanem przepięknych, pachnących kwiatków, kiedy słońce wysoko świeci na niebie. Tutaj też warto przyklęknąć, kiedy chcielibyśmy poprosić ukochaną o rękę, a potem iść do jednej z przeuroczych restauracyjek, jakich tutaj nie brak (dowiedz się więcej). Po tam fenomenalnym rozpoczęciu wspólnego wyjazdu można zaplanować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszym miejscu zamieszczając rzecz jasna wieżę Eiffla. To wyjątkowo swoisty obiekt Paryża, więc nie można wyjechać bez fotografii uwieczniającej nas z nadmienioną wieżą.

Paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim głównym punktem jest Luwr, zatem największe muzeum sztuki na świecie, w którym jest 255 sal wystawowych. Należy zarezerwować sobie rzeczywiście dużo czasu, ponieważ jest co oglądać i czym się zafascynować.

Naturalnie, że w internecie odnajdziesz niebywałe tematy.Na omawiany temat także przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do treści!

Nie można też zapomnieć o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z pięknym parkiem, który w każdym roku zwiedzają tysiące turystów. W Paryżu mieści się również znana, gotycka katedra Notre-Dame i najsłynniejsza aleja Paryża, zatem Pola Elizejskie . To właśnie w tym miejscu każdego roku organizowane są parady wojskowe.

Jeżeli odwiedzimy już Paryż i marzy nam się kolejna podróż, dobrze tym razem zdecydować się na Frankfurt. Naturalnie nie jest to miasto miłości, lecz również dobrze je odwiedzić, choć na weekendy. Frankfurt codziennie tętni życiem, a jego charakterystycznym punktem są bez wątpienia lśniące w słońcu drapacze chmur znajdujące się w samym centrum miasta.