Wyjazd do miasta Gdańsk – nie wyłącznie w okresie letnim

Gdańsk to nadzwyczaj dobry cel podróży turystycznych. Latem wabi w głównej mierze urlopowiczów, lecz jest to na tyle ciekawe miasto, iż może zachwycić także jesienią czy zimą. Opłaca się poświęcić nieco czasu, by zgłębić kulturę tego ważnego dla historii Polski ośrodka miejskiego.

Na pewno zachwyci każdego – każdy znajdzie rozrywkę najbardziej go satysfakcjonującą. Zarówno część wypoczynkowa, jak również kulturalna miasta charakteryzuje się nadzwyczaj wielkim poziomem.

Zabytki Gdańska zdołają oczarować. W mieście tym znajduje się sporo miejsc, które

rynek w gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com

mają swój oryginalny klimat. Trzeba nie zapominać, iż istotne jest nie jedynie Westerplatte. Gdańsk posiada urocze ulice, przy jakich umiejscowione są cudne kamienice i rozmaite zabytkowe bramy.

Interesuje Cię rozważana sprawa? Jeśli poszukujesz dodatkowych informacji, które także będą przydatne, kliknij ten link i przeczytaj więcej w tej ofercie.

Podczas spacerów promenadą nad Motławą można zauważyć atrakcyjny żuraw – który jest traktowany jako jeden z najbardziej szczególnych elementów Gdańska . Oprócz tego zwiedzić powinno się liczne kościoły, które stawiane były na przestrzeni dziejów – w rozmaitych stylach architektonicznych. Osoby potrzebujące kultury bezproblemowo spędzą dzień w licznych muzeach – powinno się odwiedzić np. Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk.

Osoby odwiedzające rozliczne zabytki Gdańska nie miewają najmniejszego problemu ze złapaniem momentu oddechu w jednej z licznych restauracyjek. Przy ciepłej kawie da się prędko ogrzać – jest to wyjątkowo ważne podczas zwiedzania miasta zimą. Jednocześnie chodząc po mieście można oddychać doskonałym powietrzem – mimo faktu, że jest to wielkie miasto, położenie nad morzem gwarantuje zupełnie inny klimat. Co niesłychanie ważne – Gdańsk położony jest w otoczeniu dwóch ważnych ośrodków miejskich – Sopotu i Gdyni.

Z tej przyczyny zawsze da się pojechać zwiedzać okolice. W Gdyni spotkamy się z nowoczesnością i interesująco zaprojektowanym miastem. Natomiast jadąc do Sopotu nade wszystko myśli się o rozrywce. W związku z tym wycieczka do Trójmiasta to doskonały pomysł – niezależnie od kwestii pory roku. Swoje czary ukazuje nie tylko w okresie letnim, lecz także podczas np. chłodnych spacerów w okresie jesiennym.