Zawody poszukiwane na słupskim rynku pracy

Słupsk zajmuje wysokie miejsce na liście wyjątkowo dynamicznie rozwijających się miast Polski północnej. Nieustannie powstające inwestycje, zwiększający się przemysł związany z turystyką a przy tym spore zainteresowanie deweloperów oraz centrów handlowych lokalnym rynkiem nieruchomości odegrały istotną rolę w walce z bezrobociem.

W bieżącym roku Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku zadecydował by przekazać prawie 16 milionów zł na aktywizację osób bez pracy.

Według Ciebie omawiany tekst jest niesłychanie interesujący? Jeśli tak, to wejdź też na pomocne opracowania (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-blonie/), które zawierają tak samo atrakcyjne zagadnienia.

Powiatowy Urząd Pracy przygotowuje rozmaite formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. (Ogłoszenie oferty pracy glazurnik)Są to np. kwalifikacyjne kursy zawodowe lub praca w holandii od zaraz staże, które są interesującym projektem opierającym się na zdobywaniu
umiejętności praktycznych. Poza tym, zatrudniający

oferty pracy

Autor: Roy Mohan Shearer
Źródło: http://www.flickr.com

w momencie, kiedy potrzebuje pracownika często zmierza do osoby, którą wcześniej miał okazję poznać.
O stażystów starają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku osoby zarejestrowane w PUP ukończyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych.
W okresie odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium o wartości około 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Urząd pracy oferuje również środki finansowe na rozpoczęcie działalności. (Sprawdź praca bytom)

Na względnie szybki angaż mogą liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – budowlańcy, mechanicy, elektrycy i energetycy. Wiecznie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” poszukują praktycznie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł czy finanse. Profesja ta jest zawsze na czasie i nie traci swej aktualności. Kłopotów ze znalezieniem etatu nie powinni zauważyć także kierowcy. Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu.
Jeżeli chcemy poszukać informacji na temat zawodach w tym mieście użyjmy okna na świat – wpisując w internecie tekst: oferty pracy Słupsk, a istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż odnajdziemy tą drogą przyszłe miejsce pracy.