Właściwe konto oszczędnościowe. Jak je wybrać?

Decyzja o wyborze właściwego konta bankowego nie zalicza się do prostych. Bez względu na to, czy mamy swoją firmę czy też nie, należy zwrócić szczególną uwagę na dużą liczbę czynników. Zaliczamy do nich: wysokość oprocentowania, ilość bankomatów, opłaty za przelewy, itd.

polski banknot

Autor: Przemysław Szabłowski
Źródło: http://www.flickr.com
Banki coraz bardziej zaciekle zaczynają rywalizować, aby pozyskać nowych klientów. Nie chodzi tylko o osoby fizyczne, lecz również o właścicieli średnich firm. Jakie więc musi być atrakcyjne konto dla firmy? Wielu przedsiębiorców zwraca uwagę na to, by konto dla firmy miało codzienną kapitalizację odsetek. Istotne jest również to, by wszelkie transakcje były bezpłatne. Kolejnym wymogiem pozostaje spora ilość bezpłatnych bankomatów – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Coraz więcej osób zwraca uwagę na bankowość mobilną oraz to, jakie niesie ze sobą profity.

Wszystkie firmy chcą zachować płynność finansową. Dlatego oczekują, iż w razie wystąpienia jakichś problemów związanych z finansami banki okażą się pomocne. Przedsiębiorcy przykładają uwagę na to, żeby mieli dostęp do rachunku bankowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Konto dla firmy powinno być pod ręką nawet podczas wyjazdów. Drugą niezmiernie ważną kwestią jest konto oszczędnościowe. Jeśli musimy zabezpieczyć się na przyszłość, należy poszukać solidne konto oszczędnościowe. W pierwszej kolejności przejrzyjmy oferty paru banków. Zwróćmy szczególną uwagę na wysokość oprocentowania. Pamiętajmy o tym, iż najczęściej jest ono podane w skali rocznej. Konto oszczędnościowe zapewnia pewny zysk.

Karty kredytowe i bankomatowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Nie spodziewajmy się przy tym, iż wysokość odsetek będzie spora. Aktualnie wynosi (zobacz ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych) ona około paru procent, na przykład około trzech procent. Bardziej korzystną opcją są rachunki oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Konto oszczędnościowe możemy założyć również dla naszego dziecka, by zabezpieczyć fundusze na przyszłość, edukację i lepszy start w życiu. Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy konto oszczędnościowe jest najlepszym rozwiązaniem, to powinniśmy zastanowić się o lokacie. Można również skontaktować się ze specjalistą. Wykwalifikowany doradca (zobacz forsel finance) podsunie nam najkorzystniejsze rozwiązanie. W efekcie wybierzemy na rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy o tym, że regularne odkładanie małych środków pozwoli nam na uzbieranie całkiem pokaźnej sumy pieniędzy. Dzięki nim będziemy czuć bezpieczniej a także bardziej stabilnie. Nigdy nie wiadomo, co się przydarzy. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć.