Wakacje twojego malucha w siodle. Zobacz propozycje.

Współcześnie, kiedy dzieci w trakcie roku szkolnego spędzają większość czasu w szkole lub przed komputerami, rodzicom coraz bardziej zależy na tym, by w trakcie wakacji zorganizować swoim pociechom aktywny wypoczynek.

W związku z tym zwiększa się popularność różnorakich |obozów i kolonii, dzięki którym dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników. Tematyka takich zorganizowanych wyjazdów jest bardzo różnorodna, dlatego każde dziecko będzie miało możliwość rozwijania swoich pasji, a ponadto uczenia się samodzielności.

dziecko na spacerze

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z idei na tego rodzaju wakacje są z pewnością obozy konne. Warto sprawdzić: oferta obozów konnych (oferta obozów konnych). Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim, kolonia jeździecka daje nam gwarancję, iż dziecko będzie przebywało na łonie natury i spędzało czas aktywnie w kręgu rówieśników. Ponadto, jeździectwo niesie za sobą bardzo wiele pożytku, zarówno dla psychiki, jak i dla zdrowia fizycznego człowieka. Ma pozytywny wpływ kręgosłup, co jest niezwykle ważne biorąc pod uwagę obecny tryb życia dzieci, które większość czasu w ciągu dnia spędzają w pozycji siedzącej – zarówno w szkolnych ławkach, czy po lekcjach przy biurku ucząc się lub grając na komputerze.

Zajmujący materiał? Jeżeli jesteś tego zdania, to tak samo wciągające kwestie przeczytasz także we wpisie (http://www.dubaideluxe.pl/wycieczka/kolacja-w-bab-al-shams-hotel-resort,80?ref=58), który jest tu!

Jazda konna umożliwia rozwój mięśni, których nie pobudza żadna inna dyscyplina sportu. Człowiek jest zmuszony pracować całym ciałem i dzięki temu dowiedzieć się, jak nad nim panować.Co jednak najważniejsze, kluczem do nauczenia się jazdy konnej jest odpowiedni kontakt ze zwierzęciem.

Zima, koń

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com

Na takiej kolonii dziecko uczy się wrażliwości – będzie musiało odnaleźć sposób na komunikowanie się z koniem.

Dodatkowo, w młodym człowieku rozwinie się poczucie odpowiedzialności – na takich obozach dzieci zwykle nie tylko jeżdżą na koniu, lecz także partycypują w opiece nad nim, na przykład szczotkują jego sierść lub pomagają w karmieniu.
Nawiązując do wymienionych powyżej zalet jazdy konnej, dokonując wyboru dotyczącego wakacji dla swojej pociechy warto przemyśleć kolonię jeździecką, która niesie za sobą ogrom pozytywnych skutków. Trzeba jednak zawsze pamiętać, że najważniejsze powinny być zainteresowania dziecka, dlatego powinno ono brać czynny udział w podejmowaniu decyzji o tym, jak spędzi zbliżające się wakacje. Obowiązkiem opiekuna jest tu zgłębienie wiedzy na temat dostępnych opcji i co najwyżej zachęcanie dziecka do spróbowania czegoś nowego, w tym przypadku np. jazdy konnej.