Wśród wyposażenia hotelowych pokoi – ABC dla Ciebie

Gdy jedziemy do hotelu to mamy pewność, że sporo rzeczy będzie już na nas czekało. Na sto procent jakieś zabawne niemalże papierowe kapcie na okres pobytu, ręczniki, szlafroki oraz bywa, że podstawowe kosmetyki do higieny, nie mówiąc o porządnie zaopatrzonym barku. Jeśli mowa o szlafrokach trzeba pamiętać, że tak jak ręczniki nie są one pamiątką z hotelu, którą możemy ze sobą wziąć. Ogółem rzecz biorąc szlafroki hotelowe są własnością hotelu. Najczęściej jest na nich logo hotelu, do którego przyjechaliśmy.

hotel

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej upewnić się przed wyjazdem czy konkretny hotel ma w standardzie tego rodzaju dodatki, bo gdy jest to pensjonat, albo hotel, który nie ma żadnej gwiazdki, to może być różnie. Ale w miejscach z trzema gwiazdkami, czy też ich większą ilością, muszą być szlafroki hotelowe, ręczniki czy kosmetyki powinny być w każdym pokoju hotelowym – będą tam szlafroki hotelowe?. Jeśli czegoś brak trzeba to zgłosić osobom pracującym w hotelu (muzyka bez opłat – szczegóły tutajhttp://www.muzyka-bez-zaiks.pl/muzyka-w-hotelu/) a one, na 100% od razu coś zaradzi. Tak, więc ogółem pakując się na służbowy wyjazd można sobie darować branie wymienionych rzeczy. To faktycznie fantastyczna sprawa, bo nie trzeba brać kolejnej walizki wypełnionej ręcznikami, kapciami, szlafrokiem i bóg wie jeszcze, czym. Wystarczy, że zabierzemy walizkę z ubraniami, butami i kosmetykami czy to do golenia – panowie, czy to do robienia makijażu – panie.

basen w hotelu SPA

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze szlafroki w hotelu

Jeżeli chodzi o bycie w hotelu to świetną wiadomością jest, to, że wielu rzeczy nie trzeba z sobą brać. Okazuje się, bowiem że w hotelach przygotowano ręczniki i są również szlafroki hotelowe. W zależności od hotelu mamy różne szlafroki. Niektóre są grube i aż żal niektórym gościom zostawiać je w hotelowym pokoju, a niektóre są niezbyt ciekawe. Ale są one niesłychanie przydatne, szczególnie, jeżeli hotel ma basen albo strefę spa. Zresztą hotele , które nie mają tego typu atrakcji również dają szlafroki hotelowe, bo wiadomo, że po kąpieli w łazience też potrzebujemy szlafroka. Na szczęście nie trzeba wozić szlafroków, ręczników czy kapci ze sobą. To sensowne udogodnienie. Bo dzięki temu nasze walizki mogą zostać zapakowane innymi niezbędnymi rzeczami. Warto, więc o tym nie zapominać, zamiast pakować do walizki na siłę jeszcze jakikolwiek ręcznik i szlafrok, bo przecież są tak niezbędne.