Z jakiego powodu rowery stały się taką popularną formą komunikacji, w jaki sposób poprawia się infrastruktura w wielu miastach.

Od paru lat rowery zaczęły przeżywać prawdziwy renesans, ilość ich użytkowników bardzo dynamicznie rośnie. Cały czas się pojawiają następne sklepy oferujące rowery i akcesoria, i pomimo dużej konkurencji mają sporą liczbę klientów.

w Tunezji

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, sporo osób traktuje rower nie tylko jako formę rozrywki, ale jako główny sposób lokomocji.

Czy sądzisz, że w sieci jest niewiele wartych polecania postów? Jeżeli masz zamiar znaleźć rzeczywiście użyteczny portal, to zalecamy ten serwis (http://www.dogomo.pl/blog/opieka-nad-psem-zima).

W większych miejscowościach, w jakich częściej się stoi w korkach niż jedzie, rower bardzo dobrze się sprawdza i da się nim dojechać znacznie szybciej do pracy czy na uczelnię. Takie zainteresowanie rowerami widzą również władze miast, i z takich też powodów powstają w nich liczne ścieżki oraz szlaki rowerowe Wrocław. Infrastruktura cały czas się rozwija, a to niewątpliwie również ma wpływ na to, że taka duża liczba osób zaczyna z chęcią pedałować.

Kraków

Autor: Wikipedia
szlaki rowerowe wrocław

Autor: Josh Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Co istotne, budowa ścieżek rowerowych znacząco wpływa na bezpieczeństwo poruszania się, zarówno ludzi na rowerach jak i kierujących samochodami. Niestety w naszym kraju z przestrzeganiem przepisów jest bardzo różnie, i sporo osób po prostu się boi poruszać po ruchliwych drogach, a z kolei zwykłymi chodnikami nie wolno jeździć. Ścieżki oraz szlaki rowerowe Poznań dają możliwość poruszania się bez konieczności jeżdżenia ulicami, dzięki czemu nawet osoby starsze mogą się tam czuć bezpiecznie. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach sytuacja rowerzystów jeszcze bardziej będzie się poprawiać.

W budżetach wielu miast przewidziano spore środki na rozbudowę infrastruktury rowerowej, dzięki temu z pewnością taka forma przemieszczania się stanie się jeszcze popularniejsza.