Jeżeli pragniemy samodzielnie wybrać, komu przesłać 1% podatku, to musimy znaleźć program, który nam to umożliwia

Jeżeli chcemy przekazać 1% naszego zobowiązania podatkowego do danej instytucji, to musimy mieć jej numer KRS. W wypadku, gdy rozliczamy pit przez Net, na stronie Ministerstwa Finansów, po prostu wstukujemy ten numer w odpowiednie pole.
Jeżeli jednakże do rozliczania zeznania używamy specjalnego programu, sprawa nieco się komplikuje.

klawiatura

Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Oczywiście nieważne jaki typ zeznania uzupełniamy, czy jest to pit 37 czy na przykład pit 38, zawsze możemy przekazać 1% danej organizacji. Jeśli jednak korzystamy z darmowego programu, to posiadają one czasami wpisane domyślne numery KRS, których nie da się zmienić. Dlatego też dużo osób pragnie odnaleźć program pit bez KRS, aby samodzielnie wpisać numer warto przeczytać na. Należy więc o tym pamiętać w trakcie wybierania programu do rozliczania zeznań podatkowych.
pit 37

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie bywa i tak, że wybrana przez aplikację fundacja będzie nam odpowiadać. Wtedy nie trzeba nic wpisywać podczas uzupełniania naszego formularza pit 37 czy pit 38 . Jest to komfortowe, gdyż mamy wtedy pewność, że numer KRS jest poprawny. Jeśli jednak chcemy samodzielnie odnaleźć fundację, którą wesprzemy, to musimy pobrać program pit bez KRS. Warto zatem mieć w pamięci, że jeśli pobieramy bezpłatny program do rozliczania zeznania podatkowego, to czasem KRS będzie już wstukany.
Można także poszukać w sieci aplikacji z takim KRS, który nam pasuje.

Wystarczy zajrzeć do Internetu, na rozmaite fora i poprzeglądać komentarze użytkowników, którzy też rozmyślają, jaki program wybrać.

Jeśli szukasz innych danych na opisywany temat, to także rzuć okiem na (http://www.szukasz-pracy.pl/czyszczenie-i-sortowanie-pora/) analogiczne portale, które podnoszą tę tematykę.

Cokolwiek zadecydujemy, na pewno nasz 1% komuś się przyda.