Rzeszów jako pomysł na interesującą weekendową wycieczkę. Mniej oczywiste miejsca warte odwiedzenia

Chcemy zaplanować zbliżający się weekend, ale niestety nie mamy pomysłu w jakie miejsce pojechać? Może choć raz warto skorzystać z mniej oczywistych kierunków, miast klasycznie jechać w miejsca tłumnie odwiedzanie. Można na przykład pojechać do Rzeszowa, który ma sporo do zaoferowania oraz pozwiedzać to miejsce w trochę mniej oczywisty sposób. Niekoniecznie oglądając całą masę najbardziej oczywistych zabytków.

Najpierw dobrze będzie zatroszczyć się o nocleg oraz znaleźć coś właściwego. Z pewnością nie będzie z tym problemu ponieważ hotel Rzeszów jest w stanie zapewnić na najwyższym poziomie. Baza

pomnik w rzeszowie

Źródło: pixabay

noclegów jest rzeczywiście pokaźna. Gdy już mamy tą sprawę za sobą, czas na najważniejsze to znaczy oglądanie uroków miasta. Fajnie jest zacząć nietypowo, to znaczy tym razem nie od budynków, ale od pomników i rzeźb, a tych jest w mieście naprawdę sporo. Warto obejrzeć dwa całkiem różne dzieła. Na początek coś kontrowersyjnego oraz rozpoznawalnego, a konkretnie chodzi o Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Jest to ciekawy przeżytek właściwie nie tak dawnych czasów, z pewnością warty zobaczenia na własne oczy i wyrobienia sobie swojego zdania na jego temat.

Użyteczny tekst? Jeśli tak uważasz, przeczytaj inne tego rodzaju artykuły na rozpatrywany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (https://www.saleweselne.com/jablonna/).

Kolejny pomnik posiada zgoła inny charakter, a mianowicie chodzi o ten przedstawiający czołowego, polskiego bluesmana Tadeusza Nalepę. To przecież w tym mieście grupa muzyczna Breakout stawiała swoje pierwsze kroki.

Po długim tygodniu pracy dobrze będzie doświadczyć trochę spokoju i pooglądać trochę natury. W Rzeszowie to nie problem. Duża ilość parków sprawi, że będzie gdzie odpocząć, jak chociażby w największym miejskim Parku Kultury i Wypoczynku z Olszynkami. Jest w nim estrada, gdzie czasami mają miejsce ciekawe wydarzenia.

Ekscytuje Cię przedstawiany tu materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć tam pozostałe ciekawe artykuły, ponieważ one również są godne uwagi!

Jeżeli parki miejskie są dla nas zbyt uporządkowanymi tworami, warto wybrać się do rezerwatu przyrodniczego Lisia Góra. Jest to obszar pod ochroną znajdujący się na sztucznie utworzonym Zbiorniku Rzeszowskim. Znajduje się tam sporo wysepek, które są domem dla około 170 gatunków ptaków.

Na koniec, korzystając z okazji pobytu w większym mieście, panie z pewnością zechcą pójść na małe zakupy. Okaże się to dobrą okazją do nabycia jakiejś rzeczy, która będzie się kojarzyć z tym miastem. Panowie mogą spokojnie napić się kawy w kawiarni hotel Rzeszów galeria natomiast zagwarantuje paniom dość pokaźną ilość sklepów, w jakich bez wątpienia znajdą coś wartego uwagi.