Umowa o zakazie konkurencji

Gdy jesteśmy gdzieś zatrudnieni bywa, że nie mamy zbyt dużo czasu na jakiekolwiek inne działania zawodowe. A jak wiadomo są osoby, które pracują na więcej niż jeden etat. Czasem zastanawiamy się w jaki sposób one to robią, jak umieją w tak perfekcyjny sposób rozporządzać swoim czasem? Ale część osób myśli również o tym, czy nie będzie to naruszało dóbr, jednej z firm. Nie chodzi tu o to, że pracownik jest przemęczony, ale o to, że może skorzystać z rozwiązań istniejących w jednej z firm, w drugim przedsiębiorstwie.

dokumenty

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Ale by do tego typu sytuacji nie doszło przedsiębiorca zatrudniający pracownika może pomyśleć o podpisaniu umowy związanej z zakazem konkurencji. Czym jest umowa o zakazie konkurencji – na jego stronie? To umowa, która bardzo jasno przedstawia niemożliwość działania na szkodę danego pracodawcy. Ma ona na celu pewnego rodzaju zobowiązanie się pracownika do tego, że żadna informacja, którą poznał w firmie nie będzie wykorzystana w żadnym innym biznesie.

Absorbują Cię przedstawiane tu tematy? Jeżeli tak, to kliknij ponadto ten link – są tu ważne informacje (http://www.urzadskarbowy-pit.pl/blog/jak-zlozyc-pit-online.html), które także Cię zaciekawią!

Umowa ta może być obowiązująca też po rezygnowaniu jakiejś osoby z pracy, jednak tylko przez pewien czas. Bardzo istotne jest jednak by tego typu umowa była spisana i podpisana przez pracodawcę i pracownika. Samo oświadczenie pracownika okaże się w tego rodzaju sytuacji niewystarczające.

ZUS
Kiedy myślimy o tym by założyć firmę posiadamy bardzo dużo obaw. Boimy się czy na pewno sobie poradzimy. Rozmyślamy o tym, czy ogólnie zamysł jest dobry i rozpoczynamy rozmyślać o wszystkich sprawach związanych z biurokracją, które na nas czekają. Do tego dochodzą składki zus dla rozpoczynających działalność – ta strona.

umowa

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

A te niejedną firmę doprowadziły do bankructwa. Jednak wysokość składki zus znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie nie musi być wcale duża, wszystko będzie zależało od tego, co wybierzemy.

Jeśli po przeanalizowaniu prezentowanego artykułu będziesz chciał zgłębić dane na omawiany temat, to pomocne omówienie (http://www.komornikolesno.pl/) bardzo Ci pomoże – chodź i zobacz!

Trzeba jedynie dowiedzieć się, co i jak i na pewno będziemy mogli wybrać taką wysokość składek ZUS, która nas nie pogrąży. Najlepiej pójść przed założeniem firmy do ZUS-u i tam otrzymać każdą informacje. Najlepiej dowiadywać się wszystkiego z pierwszej ręki. Wiadomo, że w sieci uda nam się znaleźć dużo informacji, ale wcale nie muszą być one wiarygodne. Z tego powodu tak istotne jest, żebyśmy dowiadywali się wszystkiego u źródeł. Gdy już uda nam się uzyskać informacje, będziemy wiedzieli, co robić dalej.