Kiedy pojechać w góry?

Góry to przede wszystkim olśniewające pejzaże, czyste powietrze, wspaniała przyroda a także dzikie zwierzęta.
Te atrakcje zagwarantowane mamy właściwie o każdej porze roku. Ale kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak aby w pełni korzystać z ich uroków zależy od priorytetów każdego turysty.

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wybierając porę roku na górską wycieczkę powinno się najpierw zastanowić się czy wolimy długie piesze włóczęgi i zdobywanie wielgachnych szczytów, czy też jazdę na nartach, czy też desce snowboardowej.

Jeśli myślisz, że ten artykuł jest godny uwagi, to co stwierdzisz, gdy zobaczysz więcej informacji z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tutaj i zobacz.

Jeśli jesteśmy miłośnikami zimowego szaleństwa to naturalnie wyselekcjonujemy zimową porę. Jeżeli z kolei wolimy długie wędrówki a także dalekie górskie szlaki wówczas lepiej wybrać się latem, zimą bowiem poniektóre trasy ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Należy również zastanowić się czy wolimy spokój jak też czy nie przeszkadza nam tłok. Jeżeli preferujemy w spokoju przemierzać szlaki górskie nie warto jechać w góry w miesiącach wakacyjnych, a więc w lipcu oraz sierpniu, bowiem wówczas na szlakach panuje największy tłok. W sezonie letnim przed wejściem na niektóre szczyty musimy nawet oczekiwać w sporych kolejkach, dlatego osoby, które nie lubią ścisku muszą wybrać się w góry wiosną, czy też jesienią. Wtenczas na trasach jest o wiele mniej podróżników i można w ciszy kontemplować nad pięknem przyrody.

Natomiast wielbiciele sportów zimowych, jacy nie lubią tłumów muszą unikać czasu zimowych ferii bo wówczas trasy zjazdowe pełne są jeżdżącej jak też uczącej się jeździć młodzi, zaś do kolejki na szczyt musimy odstać swoje.

Wielu tułaczy przyjeżdża w góry by spędzić Wielkanoc w górach jak też w czasie tzw. długich weekendów, miejsca noclegowe na owe dni nie dość, że są sporo droższe to jeszcze miejsce zarezerwować musimy nawet na kilka miesięcy wcześniej. Jeżeli z kolei chodzi o same atuty gór to owe zachwycają o każdym czasie.