W jaki sposób zaplanować odpowiednio wyjazd na wakacje, zalety coraz popularniejszych ofert last minute.

Jak co roku zbliżające się wakacje sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna planować swój urlop. Niektórzy zabierają się za to nawet kilka miesięcy wcześniej, często korzystając z tak popularnych obecnie propozycji first minute. Większość osób z różnych przyczyn jednak nie decyduje się na takie rozwiązanie, z reguły nie mając jeszcze doprecyzowanych planów urlopowych, albo nie wiedząc, kiedy dokładnie dostaną wolne w pracy.

Kreata - wakacje last minute

Autor: Alessandro Bonvini
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze inni z kolei do ostatka nie kupują żadnych wycieczek, czekając na atrakcyjne propozycje last minute. Jest to niekiedy dość ryzykowna strategia, bo albo może nic się nie uda znaleźć, albo ceny będą wyższe niż się pierwotnie zakładało, ale niekiedy trafić można na rzeczywiście ciekawe propozycje. Wyjazdy last minute są od kilku lat dość popularne, zależnie od sezonu może ich być mniej lub więcej. Biura podróży najczęściej kupują loty i miejsca noclegowe w pakietach, licząc, że uda się wszystko sprzedać. Jeżeli z jakiś powodów plany nie zostaną zrealizowane i na dzień czy dwa przed terminem imprezy pozostaną wolne miejsca, to dużo bardziej opłaca się sprzedać taką wycieczkę w niższej cenie, niż zostać bez niczego.

Jak może się jednak okazać, na kreta last minute będzie polowało coraz więcej osób, chcących zaoszczędzić niemałą kwotę na całości. A czasami da się przyoszczędzić rzeczywiście spore pieniądze, szczególnie w przypadku wyjazdów nieco droższych lub w odleglejsze, bardziej kameralne miejsca. Czasami mogą się na przykład trafić złote piaski last minute tańsze nawet o pięćdziesizłote piaski (eccoholiday.com/region/bulgaria/zlote-piaski/)więc w cenie pojedynczego wylotu można świetnie spędzić urlop we dwoje (zobacz: Last minute – Złote Piaski).

Greckie miasteczko

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak tego typu możliwość nie jest dla każdego – przede wszystkim trzeba być odpowiednio elastycznym, bo niestety zaplanować się nie bardzo da, jakie propozycje się pojawią danego dnia. Trzeba być w pełni gotowym na to, że niekiedy na spakowanie się i dojazd na miejsce wyjazdu będzie kilkanaście godzin, a standardem jest to, że czasu będzie przeciętnie koło dwóch dni.więcej szczegółów w witrynie – eccoholiday.com/region/chorwacja/zadar/ -Oprócz tego nie można być nastawionym na jakieś konkretne miejsce, bo także do samego końca nie jest wiadome, co może się pojawić.