Wyjazdy do Tunezji

Tunezja to kraj, który jest pośród Polaków nadzwyczaj znany. Przede wszystkim dlatego, iż wakacje w Tunezji należą do tańszych z możliwości zagranicznych podróży. Wakacje Tunezja to znakomity pomysł na wyjazd. Pomimo niewielkiej odległości od Polski ma ciekawą, egzotyczną dla nas kulturę i obyczaje. Poza tym w Tunezji można liczyć na piękną pogodę i piękne plaże. Aby zwiedzić Tunezję powinno się się trochę oddalić od turystycznych kurortów.

wakacje

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc na wczasach w Tunezji należałoby się wybrać na wyprawę na Saharę, również do Tunisu. Wycieczki najlepiej wykupić na miejscu. Przemierzanie Sahary na grzbiecie wielbłąda to interesująca przygoda. Jest możliwość podążać trasą dawnych karawan niewolników, a także śladami twórców Gwiezdnych Wojen, którzy w tych regionach kręcili popularny film. Słusznym czasem na eskapadę na Saharę jest jesienny czas. Na taką wycieczkę należy wówczas zabrać ciepłą odzież, gdyż temperatura na pustyni w nocy może znacząco spaść. Będąc w Tunezji, warto także odwiedzić metropolię Tunezji Tunis. Znajduje się w tym miejscu jedna z najciekawszych medin świata arabskiego.

Wakacje – zgarnij rabat na menaville safagazobaczysz na tym serwisie – Tunezja można też wykorzystać na nurkowanie. Przez cały rok można w Tunezji praktykować nurkowanie i windsurfing. Szkoły nurkowe znajdują się nieomal na każdym kroku. Jest to także arkadia dla entuzjastów korali. Wokół przylądka znajduje się blisko 20 miejsc do nurkowania. Najpiękniejsze rafy koralowe można podziwiać w Narodowym Parku Morskim i

wakacje

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

okolicach kamiennych wysp.

Podróże na Riwierę Turecką rozpoczynają się w pierwszej połowie kwietnia, a kończą w drugiej połowie października. W pierwszych i ostatnich miesiącach sezonu, woda nie zawsze służy kąpielom wodnym. Jest to jednakże idealny czas na sielankowy wypoczynek i przechadzki, a także dobór pierwszorzędnego hotelu, jaki spełni każde wymogi, nawet jeśli przytrafi się nam dzień lichej pogody, w owym czasie ceny są nadzwyczaj atrakcyjne, a i hotele mniej obłożone. Kiedy wyjeżdżamy na wczasy Turcja koniecznie trzeba skosztować wszystkich tamtejszych potraw.

Spodobał Ci się ten tekst? To super, jeżeli masz chęć poznać coś podobnie niebanalnego, to zapewne zaciekawi Cię również wiarygodna oferta (http://teamsport.krakow.pl/wyjazdy/kategorie/obozy/).

Turcy umieją świetnie zadowolić podniebienie wszelkiego konesera.