Zaprojektowana z myślą o sezonie zimowym odzież turystyczna – czytaj na ten temat więcej

Być może na dworze jeszcze tego bardzo nie widać, ale wielkimi susami zbliża się do nas pora zimowa. W końcu temperatura istotnie spadnie, a na niebie mogą znaleźć się bajkowe płatki śniegu. Dobrze jest więc już dziś pomyśleć o dobrze dobranej odzieży. Szczególnie, jeśli planujemy zimowy urlop spędzić uprawiając sport. Przeznaczona na zimę odzież sportowa będzie w tym wypadku niezastąpiona.W zimowej szafie lubiącej aktywnie spędzać czas osoby bez wątpienia muszą znaleźć się kurtki Goretex oraz kamizelki puchowe. Kurtki Goretex to produkty doskonałej jakości, które są w stanie sprostać nawet najbardziej czepliwym klientom. Tkanina ta jest nie tylko odporna na oddziaływanie wody, ale też bardzo dobrze izoluje od niskiej temperatury (dowiedź się więcej). Decydując się na wersję z podpiętym polarem, zagwarantujemy sobie przyjemne ciepło na nadzwyczaj mroźne dni. Do tego Goretex nie jest podatny na uszkodzenia i rewelacyjnie znosi mijający czas. Kurtka z takiej tkaniny służyć może nawet kilka lat i to zachowując swój idealny wygląd.

kurtka

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jest nadzwyczaj wygodna, bo Goretex jest materiałem , który nie krępuje ruchów. Powinno się jednak pamiętać o jego odpowiedniej konserwacji. Kurtka powinna być prana w specjalistycznych środkach piorących. Dobrze jest używać też impregnatów, które zwiększają żywotność membrany. Kamizelki puchowe to również ciepły element ubioru, który sprawdzi się rewelacyjnie w odrobinę jednak cieplejsze dni. Są idealnym wyborem, jeżeli mrozek jest mały, a do tego na niebie znajduje się piękne słońce – czytaj o puchowych kamizelkach. Wystarczy wtedy założyć pod nie grubszy sweter, aby nie odczuwać zimna. Wybór kamizelek puchowych jest aktualnie naprawdę szeroki. Wybierać można między modelami w rozmaitych kolorach oraz krojach. Największym wzięciem cieszą się jednak te układające się blisko ciała.

Kurtki Goretex i kamizelki puchowe to rewelacyjny element wyposażenia każdego aktywnego zimą turysty. Są niezastąpione w czasie białego szaleństwa, jak i wędrówek po górach. Gwarantują ciepło, nie ograniczają ruchów, a do tego naprawdę dobrze wyglądają. To odzież z najwyższej półki, jeżeli chodzi o jakość. Jej kupna nie będzie żałowała nawet najbardziej wymagająca osoba. To zakup, z którego naprawdę nie warto rezygnować – sprawdzi się rewelacyjnie w różnych sytuacjach.