Przydatne porady dla osób, które chcą się wybrać w zimie na narty.

Jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w zimie są wyjazdy na narty. Tak naprawdę Polska praktycznie całą część południa wypełnioną ma przepięknymi górami, w jakich oczekuje szeroka propozycja dla wszystkich miłośników tego sportu. Jeżeli ktoś chce, to wybrać się również może trochę dalej na południe. Już u naszych południowych sąsiadów są również doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa, a poza tym całkiem niedaleko leżą również Alpy, które oferują dużo więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać różnych możliwości jest faktycznie dużo, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniej propozycji. Rzecz jasna bardzo dużo zależeć będzie od tego, jak dużo czasu będzie na tego typu wyjazd i jakimi środkami będzie się dysponować. Decydując się na ośrodki w Alpach trzeba się liczyć z tym, że będzie trzeba trochę więcej zapłacić, poza tym trzeba jeszcze doliczyć koszty dojazdu, zwłaszcza z północy kraju.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu artykuł, poznaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam terapia bobath, znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Za to Słowacja i Czechy zachęcają atrakcyjnymi cenami, przeważnie znacznie bardziej konkurencyjnymi niż w naszych ośrodkach – interesują mnie tylko tanie wyjazdy na narty.

Wybór ośrodków narciarskich zarówno u nas jak i u sąsiadów jest naprawdę duży. Dużo jest niedużych stoków, które idealnie nadają się na szybki, jednodniowy wyjazd. Lecz nawet tego typu miejsca oferują parę tras z różną trudnością, a poza tym liczne restauracje i hotele, na wypadek gdyby ktoś planowałby dłużej zostać. Zupełnie odmiennego miejsca szukać się będzie, jeśli będzie się planować wyjazd na nieco więcej, przykładowo na ferie zimowe czy w czasie przerwy w Święta. W takim przypadku warto rozglądnąć się za jakimś przytulnym pensjonatem w miejscu, gdzie różnych stoków będzie większa ilość. W różny sposób można również organizować sam wyjazd.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Liczne biura turystyczne oferują podczas zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeżeli coś ciekawego się znajdzie, to należy taką okazję wykorzystać – . Plusem zorganizowanych wyjazdów jest to, że nie trzeba się przejmować żadnymi sprawami związanymi z rezerwacją noclegów czy zakupem karnetów, jednak czasami może to kosztować nieco drożej, niż wyjazd zorganizowany samodzielnie.