Dla tych, którzy pragną wytchnienia od miasta

Narzekasz na pracę w mieście, narzekasz stale na męczący hałas, na brak skupienia, na zerwane więzi z naturą i głowę pełną nikomu nieprzydatnych trzasków, krzyków i odgłosów? Jeśli tak jest, wszystko wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to oznacza, iż po właściwym rozeznaniu i ostatecznym postawieniu diagnozy, przydałaby Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.

Bądź moralny dla kręgosłupa

Autor: Tempur
Źródło: Tempur

No tak, bo jesteśmy tacy miejscy, a to co poza nim przyjęło się nazywać „wiochą”. Jednakże, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a kiedy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta się korkują, bo każdy z nas chce jak najprędzej oddalić się gdzieś daleko, jak najdalej za miasto. Nie jest to dziwne, przecież ileż możemy wytrzymać w mieście? Dajemy rade dzień po dniu pokonywać miejskie przeciwności, nie zastanawiać się nad nimi, gdyż przecież nie mamy na to czasu, lecz gdy tylko przyjdzie wolny czas – szykujemy się na ucieczkę.

Jeśli więc dopadł Cię stan „antymiastowy” pakuj manatki i ruszaj przed siebie. Poszukiwać długo nie musisz, w Polsce tuż obok wielkich miast znajdziesz oazy spokoju i relaksu, czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł przyrody, gdzie ludzie żyją spokojniej niż my, miastowi i zapracowani.

góry izerskie

Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl

Mieszkasz we Wrocławiu? Wybierz się w Sudety i Góry Izerskie – trasy rowerowe!
Spotkasz tam masę atrakcji. Nie musisz tak naprawdę rzucać się na wszystko, co najbardziej znane i komercyjne, ponieważ na przykład wejście na Śnieżkę będzie zaludnione niczym rynek we Wrocławiu. Najprościej ujmując, ludzie nie szukają wyjątkowych i dzikich miejsc, jadą tam, gdzie jest coś znanego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym zrobią sobie zdjęcia i wrzucą na Fejsa. Nie bądź taki jak oni, bądź trochę bardziej oryginalny. Wybierz na przykład góry Izerskie i zobacz (więcej info) jakie są piękne o każdej porze roku. Podziwiaj wspaniałe trasy rowerowe i szlaki piesze, zobacz naturę o każdej porze roku.

Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich w znaczący sposób wpłynie na Twoje lepsze samopoczucie. Poczujesz się naprawdę lepiej – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i w wymiarze psychicznym. Intuicja mówi, iż tak właśnie jest, jak zwykle ma rację, potwierdzają to również naukowcy. Ich badania potwierdzają, iż miejskie widoki, miejski żywot powodują w nas zdenerwowanie i nerwowe napięcie, zaś zieleń, przyroda wyzwalają substancję, które korzystnie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą chęć do życia.

Zobacz też .