Duża grupa rodaków uwielbia góry – szlakami chodzą młodzi oraz starzy, a nierzadko nawet duże rodziny z małymi szkrabami

W naszym kraju posiadamy ogrom szlaków górskich, gdyż całe południe naszego kraju to góry. Mamy cudowne Karpaty lub Pieniny, ale także mniej popularne góry przykładowo Beskidy.
Wyprawa w góry to bardzo fajna sprawa.

Wielofunkcyjny klucz - scyzoryk Kross FA-03

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Możemy wybrać się autem albo pociągiem i wędrować po górach kilka dni od schroniska do schroniska. Pewne szklaki bywają dosyć popularne i spotkamy tam mnóstwo ludzi, ale na dużej ilości szlaków jest pustawo.

Omawiany wątek niewątpliwie posiada interesujące informacje, lecz żeby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź tekst (https://horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/), który jest bardzo intrygujący.

Podróż w góry to rewelacyjny sposób na to, by uciec z miasta i aby pożyć bliżej natury. To w górach można odetchnąć świeżym powietrzem oraz sprawdzić swoją wydolność. By móc brać naprawdę trudne szlaki i potwierdzić swoje możliwości, to musimy posiadać odpowiedni sprzęt.

podróże

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
buty górskie

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

Pewne trasy są na początku łatwe, ale przykładowo potem okazują się błotniste. Inne bywają bardzo kamieniste i nietrudno można skręcić na nich kostkę. Wobec tego najważniejsze na trasach są dobre buty górskie. Muszą być odporne na wodę i być trochę wyższe. Takie buty powinny nas ochraniać przed urazami oraz deszczami, ale także zapewniać komfort podczas długich marszy. Buty górskie muszą też oddychać, gdyż najgorsze co mogłoby nas spotkać, to skóra nóg pozbawiona przez długi czas powietrza.

Grozi to wówczas przetarciami i powstawaniem bolesnych pęcherzy. Wobec tego kupujmy buty nie ze sztucznej skóry. Oddychają one, ale nie przemakają. Są zatem idealne na wyprawy w każde góry i na szlaki o różnym stopniu trudności.