Nieskomplikowany sposób na pomaganie osobom potrzebującym

Początek roku jest okresem w którym tradycyjnie – już od ponad dwudziestu lat – otwieramy swe portmonetki. Idąc na zimowy weekendowy spacer, na pewno w którąś niedzielę styczniową spotkamy wolontariuszy z kolorowymi plakietkami, zbierających datki do puszki w zamian za charakterystyczne czerwone serduszko.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
W okolicach tej imprezy można przeczytać różne, niekiedy całkiem skrajne opinie na ten temat. Rozpatrując je jednakże jako objaw wahania statystycznego, można skonstatować iż jest to jedna z istotniejszych rzeczy która nam się udała jako wspólnocie. Kolejną, być może skromniejszą wizerunkowo strategią na pomoc miejscowym społecznościom jest przekazanie 1% podatku na opp. Jest to stosunkowo prosta procedura, wystarczy bowiem z publicznej listy stowarzyszeń mających specjalny status wyselekcjonować pasujący nam podmiot. Jedynym problemem jaki można mieć to problem z doborem. Musimy na to przeznaczyć nieco czasu. W mym przypadku zwykle jest to dotacja na ZHP, jednak bez problemu można wyselekcjonować inną organizację, choćby najmniejszą.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent/?i=1708

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmawiając z ludźmi na ten temat często usłyszeć można argumenty, że przekazanie 1% podatku na opp to jednostkowo malutka kwota, więc szkoda naszego zachodu.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to w tekście (https://l-express.pl/) także odnajdziesz coś, co okaże się dla Ciebie wartościowe. Kliknij zatem tutaj!

Faktycznie, nierzadko suma widniejąca we właściwym okienku to jedynie parę groszy. Aczkolwiek jeśli zdać sobie sprawę jak znaczna liczba osób opłaca podatki okazać się może, iż może zebrać się całkiem duża kwota. Rzecz jasna nie ma co liczyć na to, że 100% podatników wykona ów gest, jednak zawsze jest on wsparciem dla ludzi którzy robią coś z dobrego serca dla potrzebujących.

Zrzeszenia te za możność korzystania z wpływów z podatków muszą spełnić szereg rygorystycznych wymogów, m.im. powinny one publikować protokoły finansowe ze swej aktywności na swej stronie internetowej. Naturalnie nie ma przeszkód żeby wyselekcjonowaną organizację wspierać i przez resztę roku, nie tylko finansowo. Jednakowo ważne może być wsparcie czysto praktyczne, przykładowo przez wolontariat, zatem wykorzystanie własnych uzdolnień dla dobra innych. Być może dzięki temu również i my nauczymy się czegoś od osób którym warto pomagać, a osoby którymi się zaopiekujemy będą nam nader wdzięczne.