Urodzenie dziecka to najpiękniejszy moment i początek dość długiego urlopu macierzyńskiego

Kilka lat temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Niejedna matka potwierdzi, że pierwszy rok smyka bywa najistotniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to okres, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności.

Chcesz poznać więcej ciekawych informacji na omawiany temat? To pokaż szczegóły (https://www.account-pl.eu/publikacje/firmowe-wigilie-pod-okiem-fiskusa), które właśnie wspomniane informacje posiadają.

I nie chodzi tylko o mleko i przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już tylko o swoim maleństwie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, by wiedzieć, że na wysokość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie może być również niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało która kobieta dzisiaj zarabia najniższą krajową. Ponadto niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dziś można również liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.