Zwiedzajmy Amerykę Łacińską – co powinieneś wiedzieć przed podróżą w tamte rejony?

Ameryka Łacińska z jedne strony bez wątpienia jest ogromnie pociągająca dla wszelkiego rodzaju Podróżników. Znaleźć tam można mnóstwo dzikich miejsc, w których praktycznie nie można dojrzeć obecności innego człowieka.

Tamtejsze państwa potrafią zaczarować zdecydowanie niejednego z nas, jednakże przed tego typu podróżą powinniśmy zapamiętać parę przydatnych wskazówek.

Co możesz jeść i pić?
sauna, relax

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Jedzenie w Ameryce Łacińskiej niewątpliwie będzie nie lada gratką dla właściwie każdego, kto kocha dobrze zjeść. Jeżeli będziesz przestrzegać paru podstawowych zasad, wówczas raczej nie ma opcji, aby przydarzyło Wam się coś złego.

Kiedy przeczytasz już informacje na prezentowany temat, to poczytaj także (coraltravel.pl/wakacje/Hiszpania) także inne wpisy na ten temat – one także będą zajmujące.

Pamiętajmy, aby nie pić napojów z lodem (zazwyczaj przygotowywany jest z nieprzegotowanej wody), jeść jedynie obrane warzywa lub owoce, a dodatkowo zwracać baczną uwagę na warunki sanitarne lokalu, w którym mamy zamiar zjeść. Jeśli na dodatek zaszczepicie się na dur brzuszny, wtedy właściwie nie ma najmniejszego ryzyka.

Bezpieczeństwo w państwach Ameryki Łacińskiej
W tej kwestii za przykład posłuży nam Wenezuela, która aktualnie uznana jest za najbardziej niebezpieczne miejsce w Ameryce Łacińskiej. Aktualnie państwo pogrążone jest w głębokim kryzysie gospodarczym, co znacząco wpływa na zwiększenie przestępczości. Dlatego niewątpliwie musisz uważać na swoje bagaże oraz pieniądze i dokumenty. Jeśli nie chcesz narazić się na nieprzyjemności, należy oddawać głęboki szacunek wszystkim pomnikom Bolivara, którego Wenezuela uznała za swojego bohatera narodowego.

Na ulicy jednakże jest sporo wojska, które znacznie zwiększa poczucie bezpieczeństwa, również wśród przyjezdnych.
Jak widać, wczasy w Ameryce Łacińskiej bynajmniej nie są takie straszne – mogą za to być się niezapomnianą przygodą!