Co ma do zaoferowania stolica Dolnego Śląska, jakiego typu atrakcje czekają na nas w tym mieście?

Z jakimi atrakcjami kojarzony jest Wrocław? Opisywane miasto to wspaniałe ZOO oraz starówka, która –tak samo jak s sławna Panorama Racławicka – jest niezwykle istotnym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście. Wrocław, to jednak nie tylko zabytki.

Panorama Wrocławia

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Stare Miasto zachwyca niezapomnianymi kamienicami i ogromnymi świątyniami.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://pizzahut.pl/), a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Pośród znanych obiektów znajdzie się też gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, którego najpopularniejszą wizytówką stała się barokowa aula. To najsłynniejsza aula na współczesnych ziemiach polskich oraz miejsce, którego podczas podróży po Wrocławiu nie możemy pominąć. Dlaczego jest to miejsce tak istotne?

Aula Leopoldina to nie tylko zachwycające wnętrze, którym ma szansę się pochwalić Wrocław. To też jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki baroku w Polsce, zatem turyści z przyjemnością korzystają z szansy zobaczenia tego obiektu. To zachwycające wnętrze budowano w latach 1728-1732, a jego wnętrze pełne niezwykłych zdobień jest dziełem wybitnych artystów tej epoki. Każdy, kto zajrzy do tej sali, będzie mógł zbadać unikatowe dekoracje stiukowe oraz niezwykłą kolekcję pięknych fresków oraz rzeźb. To dzięki nim Aula Leopoldinajest tak ważnym miejscem nie tylko dla turystów, ale i dla przyjeżdżających tu studentów.

Rynek wrocławski

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
To reprezentacyjne miejsce jest popularne dzięki ważnym wydarzeniom mającym związek z Uniwersytetem – placówką, którą Wrocław przyciąga wielu młodych i utalentowanych ludzi z całej Polski. I choć nadal miejsce to ma służyć przede wszystkim uczelni, każdy z nas w okresie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska ma szanse tę unikalną salę zwiedzić. Jak wspomniane zostało we wstępie, Wrocław to jednak nie tylko bogata historia i zabytki, to także nowoczesne miasto i aktualne rozrywki, w którym można kupić polecaną stronę www.

Zakupy we Wrocławiu są coraz popularniejsze, ponieważ bardzo bogata baza handlowa oferuje znaczną ilość możliwości zakupu zobacz więcej. Galerie handlowe, supermarkety, ale także urocze sklepiki w centrum miasta, to na pewno oferta dla każdego, kto poszukuje nie tylko śladów historii, ale chciałby też poczuć, jakim rytmem pulsuje współczesne, duże i nowoczesne miasto.