Dlaczego loty krajowe stały się takie popularne? Jakie są ich zalety? Dlaczego jest to całkiem rozsądna forma przemieszczania się?

Loty krajowe cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na kupno biletu na samolot zamiast na pociąg albo autobus. Nie każdy lubi jechać w podróż samochodem. Niektórzy lubią udać się na samolot oraz po prostu dolecieć na miejsce. Co przemawia za wybraniem właśnie tego środka transportu podróżując po Polsce?

Na pewno do zdecydowania się na lot samolotem zachęca krótki czas dotarcia na miejsce. Tym bardziej można to odczuć jak wziąć pod uwagę osobę wybierającą się z południa kraju na północ.

Rzeszów

Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego względu na przykład jeśli chodzi o tanie loty do Krakowa z Gdańska, to na pewno jest to oblegany kierunek. W tym wypadku ilość zaoszczędzonego czasu jest z pewnością spora. Za wyborem samolotu przemawia również cena (zobacz przykłady). Kiedy bowiem można zakupić bilet w identycznej cenie jak na pociąg, to dla wielu ludzi decyzja jest prosta. Właśnie dostępność tanich biletów spowodowała, iż coraz więcej osób korzysta z tego typu formy przemieszczania się.

Z taką dostępnością jest związany też fakt, iż mamy w Polsce coraz więcej lotnisk. To także powoduje, iż w naprawdę wiele miejsc możemy dostać się samolotem. Lista dostępnych połączeń jest długa (ważna strona). Dobrze jest wymienić chociażby loty Rzeszów Warszawa albo wspomniany Kraków Gdańsk.

Rzeszów

Autor: Derbeth
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli mowa o stolicy, tu możliwości jest całkiem dużo. W związku z tym wybierając się na wakacje (Zobacz też: Czarnogóra) tym razem warto zastanowić się nad wyborem samolotu. Może zdarzyć się tak, że będzie to od tej pory jedna z naszych ulubionych form przemieszczania się po Polsce. Na pewno jednak dobrze jest przekonać się samemu.