Czego uczy się dzieci na lekcjach z przedsiębiorczości w szkole? Czy tego typu zajęcia są potrzebne?

Ogólnie wiadomo, że nie każdy rodzic przekazuje swoim dzieciom wiedzę dotyczącą finansów osobistych i finansów przedsiębiorstw. Żeby młodzież posiadała ważną wiedzę, wprowadzono do podstawy programowej szkół średnich lekcje przedsiębiorczości. Czy był to dobry pomysł?

pieniądze

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiedza uczniów jest teraz większa, a to spowoduje, że będą bardziej świadomymi konsumentami? Czy poznają funkcje pieniądza? Czy dzięki większej wiedzy z pełną świadomością wybiorą kierunek studiów, miejsce pracy lub czy zdecydują się na założenie własnej działalności gospodarczej i pracę na własny rachunek? Sporo osób sądzi, że na samo pojęcie przedsiębiorczości składa się bardzo wiele czynników. Trudno także nauczyć się tych umiejętności z dnia na dzień, bo chodzi tu w końcu o umiejętności miękkie, których zdobywanie nie zawsze idzie prosto. Bardzo dużo osób uważa też, że bycie przedsiębiorczym to nie zdefiniowane, wyuczone zachowania, ale głównie talent, życiowa zaradność czy – potocznie ujmując – „obrotność”.

Ale z innej strony patrząc – wyjaśnienie nieznanych dotąd zagadnień części uczniów na pewno otworzy oczy na sprawę, o której nie mieli wcześniej pojęcia.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy materiał, szybko zobacz ponadto ten link! To świetna oferta (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/nps/) i tutaj znajdziesz dodatkowe informacje.

Program zakłada, że po zajęciach z tego przedmiotu, uczniowie będą bogatsi o wiedzę na tematy gospodarcze i ekonomiczne. Poznają najpierw lepiej samych siebie, swój charakter, nastawienie do życia, później poznają zagadnienia związane z codziennym życiem w państwie, jakie znają ze swojego doświadczenia, lecz i te, z których mogli sobie dotąd całkowicie nie zdawać sprawy: funkcje pieniądza , podatki, „bezpłatne” instytucje państwowe, działanie banków i innych instytucji finansowych. Z pewnością znajdzie się też miejsce na kilka słów o zarządzaniu domowymi finansami i o sprawdzonych sposobach oszczędzania pieniędzy.

Gotówka na opłaty

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejna partia materiału uświadamia, co należy zrobić, by stać się właścicielem biznesu i jak mądrze prowadzić swój biznes, żeby był rentowny.

Zainteresowany zagadnieniem? Czytaj o tym więcej. Dlatego użyj adresu (http://www.termas.pl/nasze-uslugi/remonty-piecow-prozniowych/), który przeniesie Cię na serwis. Zapraszamy!

Czym są faktury VAT, kto płaci VAT, a jakie instytucje mogą być z jego płacenia zwolnione. Kolejne zagadnienia powiązane są z różnymi formami zatrudnienia, typami umów i wyjaśniają takie zagadnienia, jak na przykład umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt menadżerski, umowa franczyzowa itp. Jak widać, same zajęcia wydają się być bardzo ciekawe i z pewnością poszerzają wiedzę na życiowe zagadnienia, jednak bardzo dużo zależy od sposobu, w jaki będą realizowane i czy młodzież otrzymuje suche fakty i długą listę definicji do wkucia, jak: „faktury VAT”, „umowa franczyzowa”, „podatki”, czy może będzie zdobywać wiedzę w sposób atrakcyjny, zapamiętywać ją na długo, a później będzie ją stosować w dorosłym życiu.