Z pociechą na szlaku. W jaki sposób się przygotować do górskiej włóczęgi?

Być może zrezygnowałaś z aktywnego wypoczynku, obawiając się, iż będzie on nadto ciężki dla twojego malucha bądź trudny do przygotowania. Nie musi tak być. Maluchy lubią odkrywać nowe miejsca. Pamiętaj jednak, by wybierając się na włóczęgę w góry z latoroślą odpowiednio się do tego przygotować.

Wędrowanie z potomkiem po górach wcale nie jest niemożliwe, chociaż nie jest tak bezproblemowe jak w grupie dorosłych. Jeżeli nie będziecie nastawiać się na zdobywanie szczytów, a jedynie tak troszkę dłuższy i trudniejszy spacer, wszystko powinno się doskonale udać. Poniżej nieco wskazówek, w jaki sposób zaaranżować górską wycieczkę dla małych dzieci. Górska wędrówka z małym dzieckiem musi być bezpieczna. Najistotniejsze, by zawsze dostosować wyprawę do możliwości jak też temperamentu potomka. Wybierając dzień górskiej wędrówki, zwróć uwagę, ażeby aura była dobra oraz stabilna.

Planujesz zdobyć inne dane na ten temat? Zapewne notka z witryny też je ma, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je szczegółowo.

Pamiętaj też, że trasa musi być krótka jak też urozmaicona. Na szlaku musi znajdować się schronisko czy też inne miejsce, w którym można się schronić w razie załamania aury lub po prostu odpocząć.

Salon, apartament Jaguara w Londynie

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Zgromadź rynsztunek. Jest to kolejny istotny element przygotowań. Zawsze należy mieć ze sobą dodatkowe ciepłe ciuchy – nawet w środku lata warto schować do plecaka kurtę, czapkę jak też rękawiczki dla potomka. Wówczas nawet jeśli pogoda ulegnie pogorszeniu, będziesz mieć pewność, iż mały wędrowca nie zmarznie oraz dokończycie pieszą wędrówkę w miarę komfortowo. Konieczne są także ubrania na zmianę, gdyby maluch pobrudził się bądź przemoczył. Jeśli twe dziecko jest małe oraz będzie wędrowało wspólnie z tobą w chuście, szlak musi być dobrany do możliwości rodzica, który będzie niósł dziecko.

Natomiast dla dziecka, jakie chodzi samodzielnie, droga od punktu startu do schroniska bądź innego punktu wyznaczonego na przystanek nie powinna być dłuższa aniżeli 2 godziny. Wybierz odpowiednio wcześniej noclegi Zakopane będzie dobrym miejscem na eskapadę z latoroślą.