Kiedy w Polsce wciąż jest zimno, trzeba uciec na jakąś wyspę — na Cypr

Każdy rodak marzy już o tym, by w końcu było cieplej. Zabukujmy więc bilety lotnicze do Larnaki.
Może nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, gdyż nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże mamy tam połączenia lotnicze z Polski i już po kilku godzinach mamy możliwość, by radować się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście jest ładna promenada wzdłuż plaży oraz kilka architektonicznych perełek. Możemy przykładowo zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli pragniemy na Cyprze spędzić więcej aniżeli kilka dni, to warto byśmy wypożyczyli Auto i zobaczyli więcej. Larnaka wydaje się być rewelacyjnym punktem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale także do miast, które są usytuowane na południowym-zachodzie Cypru. I tak na przykład możemy zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tam cudownie. Możemy podziwiać widoki i skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tam powinniśmy odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi oraz piękne mozaiki, i Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może należałoby wjechać do środka wyspy.

Zaciekawiły Cię tematy, które teraz przeczytałeś w niniejszym tekście? Jeżeli tak, to oprócz tego zweryfikuj ofertę, a stwierdzisz, że wszelkie materiały są autentyczne.

Górski Cypr wydaje się być w stu procentach inny aniżeli nadmorskie miasta. Tu życie toczy się nieśpiesznie w małych wioskach.

W kawiarenkach wypijemy mocną kawę i zjemy też pyszne specjały. Tubylcy pewnie będą się nam przyglądać z ciekawością, ponieważ nie zapuszcza się tu zbyt duża liczba turystów.